Papírové tašky se bezpochyby těší stále rostoucí oblibě.

Používají se jako náhrada za plastové nákupní tašky a pro třídění a skladování různých předmětů v domácnosti. K balení dárků se také úspěšně používají šedé papírové tašky (stejně jako tašky s barevnými potisky). Máme však pro vás alternativní obaly – látkové sáčky! V čem jsou lepší než papírové tašky? Zde je pět důvodů, proč byste měli papírové tašky vyměnit za látkové sáčky!

Porovnání dárkových tašek s látkovým sáčkem

Porovnání dárkových tašek s látkovým sáčkem

1. Látkové sáčky se vyznačují nízkým mechanickým poškozením

Hlavní nevýhodou papírových tašek je jejich nízká životnost. Stačí jen okamžik nepozornosti, aby se papír zničil. Látkové sáčky jsou opakovaně použitelné obaly. Tkaniny, ze kterých jsou sáčky šity, jsou mnohem méně náchylné k roztržení a zmačkání než papír. Díky tomu si udržují estetický vzhled déle. Riziko trvalého mechanického poškození je nesrovnatelně nižší než v případě papírových tašek.

2. Saténový sáček vypadá velmi elegantně

Saténový sáček vypadá velmi elegantně

2. Látkové sáčky mají vysokou odolnost proti vlhkosti a vodě

Voda a další kapaliny představují vážné nebezpečí pro papírové tašky! Rozlitý nápoj nebo silný déšť nezvratně zničí celou tašku. Látkové sáčky nejsou náchylné k poškození vlhkostí a nekončí svou životnost po kontaktu s vodou. Jsou proto odolnější než módní papírové obaly. Látkové sáčky jsou nejen odolné vůči škodlivým účinkům vody, většinu textilních sáčků lze dokonce prát!

3. Vysoká životnost látkových sáčků

V závislosti na výběru tkaniny mají látkové sáčky oproti papírovým taškám větší nosnost. Jak to ovlivňuje jejich použití? V látkovým sáčku stejných rozměrů jako papírová taška můžeme nést těžší předměty, aniž bychom stě se obávali, že se roztrhne. Jeho doba použití je také delší. Textilní sáčky jsou opakovaně použitelné a neničí se tak rychle jako papírové tašky.

Látkové sáčky mají nesrovnatelně delší životnost

Látkové sáčky mají nesrovnatelně delší životnost

Látkové sáčky vždy vypadají elegantně

Látkové sáčky vždy vypadají elegantně

4.  Materiálové sáčky se snadno udržují v čistotě

Látkové tašky udržují svůj skvělý vzhled déle, protože se snáze udržují v čistotě. U papírových sáčků nejsme zcela schopni odstranit většinu skvrn. Menší nečistoty lze ze sáčku setřít a těžší skvrnu lze dokonce vyprat. Díky tomu je příjemnější dívat se na látkový sáček.

5. Pohodlné skladování a přeprava

Látkové sáčky jsou tak lehké jako papírové tašky, ale mnohem trvanlivější a odolnější proti zmačkání. Můžete je svinovat a bez obav si je dát do peněženky. Vždy je můžete mít s sebou a v případě potřeby po ně sáhnout, aniž byste se během přepravy obávali poškození (trhání, trvalé zmačkání). Jakékoli záhyby ve většině tkanin lze snadno odstranit žehlením!

Látkové sáčky mají výhodu, že se neničí tak rychle jako papírové tašky

Látkové sáčky mají výhodu, že se neničí tak rychle jako papírové tašky

Dárek zabalený v tomto obalu je přitažlivější

Dárek zabalený v tomto obalu je přitažlivější

Vyměňte papírové tašky za látkové sáčky!

Existuje mnoho dalších důvodů pro nahrazení papírových tašek textilními sáčky. Nezapomeňte tyto alternativní obaly otestovat a sami uvidíte ten rozdíl.