Květiny, dekorace na významné oslavy nebo malé ozdobné předměty – to vše dnes musí být vyrobeno z nejkvalitnějších materiálů, které dodatečně splňují kritéria elegance a stylu. Organza je materiál, díky kterému můžeme dosáhnout dokonalý, stylový výsledek jednoduchým způsobem, a to i bez speciálních manuálních dovedností.

Co je to Organza, čím je tento materiál?

Jak vypadá organza? Organza je velmi jemný materiál vyrobený z tenké, jemné síťky, které je dekorativním prvkem. Nápadů na jeho použití je opravdu hodně. Je to jeden z těch materiálů, ze kterých můžete připravit téměř vše, co souvisí se slovem „dekorace“. Je to také velmi elastický materiál, takže příprava ozdob a jiných prvků z ní není vůbec těžká.co je organza

Na co slouží organza?

Stolová výzdoba z organzy

Organza má mnoho způsobů použití a o některých z nich si můžete přečíst níže. V první řadě můžete pomocí organzy ozdobit stůl. Její výhodou je, že se dá používat mnohokrát. Vystřihnutí správného množství organzy vybrané barvy z kotouče je dostatečné na to, aby ji bylo možné rozložit na stůl ve formě běhounu. Díky tomu je vhodná jako ozdoba pro různé příležitosti.

co je organza DIY

Organza – dekorace svatební sály

Nelze vynechat jednu z nejčastěji používaných funkcí tohoto materiálu, kterou je zdobení židlí během svatebních hostin nebo jiných oslav. Fantastické mašle v různých barvách se snadno spojují a mohou být volně modelované tak, aby získali Vámi požadovaný efekt. Velkou výhodou organzy je to, že se vyrábí v mnoha barvách, takže si každý může vybrat svou oblíbenou barvu.

co je organza inspirace

Sáčky z organzy jako poděkování hostům

Pokud zůstaneme při tématice – svateb, prvních svatých přijímání a křtin – organza je také vhodná pro výrobu malých sáčků, ve kterých můžete schovat malé drobnosti, které dáte svým hostům jako památku. Ale nebojte se! Sáčky nemusíte šít sami, můžete si je koupit hotové v různých velikostech a barvách. Není to jediné použití těchto sáčků – můžete z nich také vytvořit stylový sáček z organzy sloužící jako osvěžovač vzduchu pro skříň nebo zásuvku. Malé otvory v materiálu uvolní krásnou vůni. Z organzy mohou být vyrobeny nejen malé, ale i velké sáčky. Budou vhodným obalem na skladování šperků, mincí nebo kosmetiky.

Organza sáčky

Mašle z organzy

Květy jsou další kapitolou cesty po objevování funkcí organzy. Často se používá ve floristice – jako dodatek ve formě mašlí k pěkně zdobené kytici řezaných květin. Mašle z organzy je jednoduchá a vypadá velmi působivě. Díky takovému doplňku můžete zdůraznit vzhled mnoha předmětů – sukní, čelenek, foto rámečků, místnosti nebo kytice květin.

Organza sáčky DIY

Květy z organzy

Za druhé, můžete z ní tvořit umělé, ale velmi nápadné květy, které mohou sloužit jako dekorace na stůl nebo dárkové krabičky se šperky, ale i jako prvek personalizace stylu – květina může být přišitá na oblečení, můžete ji připevnit pomocí špendlíku a tak vytvoříte překrásnou , jedinečnou brož.

Organza v interiéru

Na co organza slouží v interiérech domů a bytů? Je možné ji tam umístit a získat tak jedinečný efekt? Určitě ano. Použití organzy v interiéru je velmi dobrý nápad. Můžete si vyrobit nebo koupit elegantní a jemné záclony z organzy, které poskytnou interiéru správnou atmosféru. Dalším nápadem je vytvoření stínítka. Organza jako stínítko pro lampu jemně zastíní dopadající světlo.

Organza sáčky inspirace

V principu je design interiéru omezen pouze představivostí. Máte mnoho možností na výběr – hladkou organzu, vázanou organzu, jednobarevnou, vzorovanou, úzkou a širší … Existuje mnoho možností. Mnoho inspirací najdete na internetu, kde jsou k dispozici různé návody, které ukazují, jak postupovat při výrobě dekorací z organzy krok za krokem. Stojí za to přesvědčit sami sebe, jak snadné je vytvořit zajímavé doplňky, zkrášlovat byt nebo oblečení.

Organza jako dárkové balení

Organza jako dárkové balení?

Proč ne? Tento vzdušný materiál není drahý, ale je to velmi efektivní způsob na zabalení dárku. Stačí umístit předmět na kousku organzy potáhnout rohy materiálu vzhůru, a pak svázat se stužkou nebo použít hotové sáčky z organzy na balení dárků.