Příprava vlastního mýdla je hračka, proto stojí za to vytvořit si domácí mýdla s dětmi. Představujeme inspirativní nápady pro kreativní zábavu pro děti při výrobě a zdobení barevných mýdel. Čas stráveny s rodiči je pro děti nesmírně důležitý. Stojí za to postarat se o organizaci kreativních her pro děti, které stimulují jejich rozvoj. Vytváření vlastních mýdel je učení se zábavou a zároveň fantastický způsob, jak spolu trávit čas. Společné vytváření domácího mýdla určitě potěší ty nejmenší.

Domácí mýdla - jak je vyrobit s dítětem?

Domácí mýdla – jak je vyrobit s dítětem?

Jak vyrobit mýdla s dětmi?

Míra zapojení dítěte do procesu výroby domácího mýdla závisí na jeho věku. Dítě může být pověřeno různými úkoly v jednotlivých fázích výroby mýdla. Může měřit ingredience, přidávat je do mísy nebo míchat lžičkou nebo mixérem. Vytvoření domácího mýdla zcela samostatně je úkolem pro starší dítě, protože přísady dosahují vysokých teplot. S ozdobnými a balenými mýdly do dekorativních textilních sáčků se však dokáží vyrovnat i 2leté děti a dokonce i mladší děti, které baví umělecké hry! Nebojte se zapojit vaše děti, ale nezapomeňte zajistit jejich bezpečnost!

Jak vyrobit domácí mýdlo?

Především stojí za to zajistit si správné vybavení pro celou akci a připravit zástěry, rukavice a ochranné brýle pro vás a vaše dítě. To zajistí bezpečnost a zpříjemní zábavu, protože dítě se bude cítit jako laboratorní pracovník. Na webu je mnoho bezplatných receptů na domácí mýdla. Stačí si vybrat jeden z receptů, dodržovat proporce dané v něm a výroba domácího mýdla půjde opravdu hladce a přinese nám spoustu radosti.

Jak vytvořit domácí mýdla?

Hotová hmota pro domácí mýdlo může být nalita do forem. Nemusíme na to kupovat speciální vybavení a pomůcky. Perfektně se k tomu hodí zároveň dětské formy a i silikonové formy pro muffiny. V čerstvém, mírně tuhnoucím mýdlu můžete také vyřezávat, vytvářet otisk nebo jiný tvar – např. figurky hraček zvířat. Blok mýdla může být řezán ostrým nožem, stejně jako v něm mohou být vyřezány různé tvary pomocí perníkových forem. Existuje opravdu mnoho možností.

Domácí mýdlo DIY lze nalít do silikonových forem.

Domácí mýdlo DIY lze nalít do silikonových forem.

Ruční zdobení domácích mýdel dětmi

Tuto aktivitu zvládnou i batolata. Děti si mohou sami vymýšlet a vytvářet dekorace na mýdlo. Dejme jim příležitost ukázat svou kreativitu! Jistě budeme pozitivně překvapeni nápady našich dětí. Chcete-li ozdobit domácí mýdla, můžete použít okvětní lístky, tyčinky skořice, anýzové hvězdy a dokonce i třpytky a vytvořit krásně lesklé mýdlo! Průhledná glycerinová mýdla jsou ideální pro vkládání dekorativních předmětů. Do domácího mýdla můžete ponořit  malé domácí hračky, bloky a barevné korálky. To je fantastický nápad, díky kterému si mytí rukou zpříjemníte a navíc povzbuzujete děti k větší péči o hygienu.

Zdobení domácího mýdla

Zdobení domácího mýdla

Kreativní zábava pro děti při výrobě domácího mýdla

Pro ještě větší přitažlivost výroby domácího mýdla s dětmi doporučujeme organizovat zábavu v laboratoři. Děti experimenty opravdu milují.

Jak vyrobit vonné mýdlo s dítětem?

Děti si mohou vytvořit vlastní složení vůní z přírodních éterických olejů. Připravte si lahve s vonnými oleji, malou misku, míchací tyčinku a pipetu. Do misky vložte několik kapek vůní vybraných dítětem. Poté důkladně promíchejte tyčinkou a pomocí pipety přidejte několik kapek směsi vytvořené dítětem do domácí mýdlové hmoty. Tímto způsobem získáte nádherná vonná mýdla.

Jak vyrobit barevná mýdla?

Vytvoření domácího mýdla s dítětem může být také skvělou příležitostí ukázat vašemu dítěti, co způsobuje míchání různých barev. Barveni mýdla vám umožní naučit se pravidla vytváření nových barev a získat opravdu úžasné, vícebarevné kostky. Stačí do tekutého mýdla přidat přírodní barviva a povolit dítěti je mezi sebou kombinovat. Vyléváním po sobě následujících vrstev hmoty v nových barvách na ztuhlá mýdla můžete vytvořit krásné duhové kostky.

 

Zlatý saténový sáček na pozadí barevných mýdel.

Zlatý saténový sáček na pozadí barevných mýdel.

Jak zabalit domácí mýdla jako dárek

Už víte, jak vyrobit mýdla s dětmi. Je čas myslet na originální, ručně vyrobené obaly. Mýdlo připravené batolaty a zabalené jako dárek je krásný a praktický dárek pro blízké při příležitostech, jako je Den babičky, Den dědečka, Den matek a Den otců. Díky použití materiálových sáčků, například sáčků z organzy, mohou děti mýdlo balit také zcela samy. Stačí je vložit do tašky a zatáhnout struny. Je to také hračka.

Mýdlo v růžovém organzovém sáčku.

Mýdlo v růžovém organzovém sáčku.

Máte rádi DIY zábavu? Pak si zvolte pro zabaleni svého domácího mýdla jako dárek sáčky ze lnu. Naše lněné sáčky jsou skvělé pro zdobení pomoci kresby. Malování na sáčcích se může provádět například akrylovými barvami, barevnými tužkami, pastelkami nebo fixami. Personalizované materiálové sáčky připravené dítětem jsou ideálním obalem pro dárek, který vytvořily. Materiálové sáčky lze zdobit mnoha dalšími způsoby. Pro další inspiraci si přečtěte článek Originální, ručně zdobená balení. Kreativní nápady.

Materiálové sáčky na dárky jsou v naší nabídce k dostání v různých velikostech a mnoha barvách. Díky různým vzorům je můžete snadno spojit s domácím mýdlem, takže celek vypadá opravdu působivě.