Objevte spolehlivé způsoby, jak efektivně zabalit kufr! Díky těmto trikům si můžete uložit více zavazadel a během výletu si užívat oblečení bez záhybů!Objevte inspirativní triky pro chytré zabalení kufru na dovolenou, služební cestu a jakékoli jiné cesty! Doporučujeme, jak rychle zabalit kufr, jak uložit více věcí do příručních zavazadel a co dělat, aby se předešlo záhybům oblečení.

Organizéry do cestovní tašky vám pomohou vyhnout se tomuto pohledu.

Organizéry do cestovní tašky vám pomohou vyhnout se tomuto pohledu.

Pravděpodobně nejvíce chaos během příprav na cesty způsobuje nejistota, co sbalit do kufru. Pravděpodobně každý z nás zažil situaci, ve které, když stál nad již zabalenými zavazadly, přemýšlel, jestli je tam zabalená košile nebo nabíječka. Pravděpodobně každý zná tento pocit, když je si jist, že něco zapomněl, ale nemůže si vzpomenout, co by to mohlo být. Zjistěte, co můžete udělat pro to, aby balení kufru přestalo být pro vás noční můrou a běželo hladce!

Jak rychle zabalit kufr – 6 tipů na zlepšení balení

Před balením si připravte checklist na výlet.

Před balením si připravte checklist na výlet.

 1. Nejprve si vytvořte svůj checklist na výlet! Pokud často cestujete, bude užitečné vytvořit trvalý, univerzální checklist. Před další cestou přidáte pouze několik prvků potřebných pouze pro tuto konkrétní cestu. Díky tomu asi na nic nezapomenete.
 2. Aby jste se vyhnuli stresu, stojí za to připravit si ho o pár dní dříve. Přebytečné povinnosti odložené na poslední chvíli mohou být velmi stresující. Je vhodné zkontrolovat, zda je vše, co plánujete s sebou vzít, v dobrém stavu. To se týká zejména oděvů a obuvi a dalších předmětů, které mohou před odjezdem vyžadovat čištění a sušení.
 3. V den posledního balení zavazadel připravte vše, co potřebujete a soustřeďte je na jednom místě, např. na rozložené posteli.
  Sáčky organizéry do kufru

  Sáčky organizéry do kufru

 4. Pak rozdělte své věci do kategorií! Tento krok vám usnadní vybalení kufru a používání všech věcí a doplňků během vašich cest i celého pobytu mimo domov. Můžete je rozdělit podle účelu (oděvy, obuv, kosmetika, potraviny, elektronika, zábava atd.) nebo nastavit další kritéria. Zajímavým a praktickým řešením je rozdělení zavazadel podle plánovaného data jejich použití – pro každý den můžete vytvořit samostatný balíček.
  Materiálové sáčky nejsou jen skvělý dárkový obal. Jsou také skvělými organizéry.

  Materiálové sáčky nejsou jen skvělý dárkový obal. Jsou také skvělými organizéry.

 5. Zabalte každou kategorii zboží do samostatného materiálového sáčku! Nezapomeňte je označit jako zabalené v seznamu, který jste vytvořili!
  Sáčky z organzy zajistí vaše šperky na cestách.

  Sáčky z organzy zajistí vaše šperky na cestách.

 6. Nejtěžší předměty vždy umístěte na spodní část kufru (boty, kosmetika), lehčí a jemné předměty (oděv, šperky) umístěte nahoře. Nezapomeňte si sbalit do zavazadla organizér spolu s příslušenstvím, které vám bude užitečné, jakmile dorazíte do cíle. Tímto způsobem se vyhnete rychlému vybalení celého obsahu kufru.

Lifehacking – jak uložit více věcí do příručních zavazadel?

Přípravu zavazadel, zejména balení kufru do letadla, vždy začněte kontrolou omezení uložených dopravcem. Zkontrolujte, jaké rozměry a hmotnosti nemohou přesáhnout vaše zavazadla. To se týká jak vašeho zavazadla odbaveného během letu, tak i příručních zavazadel v kabině. (Buďte opatrní! Tyto údaje se u jednotlivých leteckých společností liší.)

Ekonomické balení kufru – 5 jednoduchých triků

Balení kufru může být snadné.

Balení kufru může být snadné.

Seznamte se s lifehacks, které vám pomůžou uložit vaše věci do kufru! Balení již nemusí připomínat noční můru.

 1. Vezměte jen to, co opravdu používáte každý den! Vyhněte se balení věcí, které jste  přiřadili do kategorií „pokud něco“ a „jen pro případ“! Pokud se nechystáte odcestovat od civilizace, můžete si snadno něco koupit na místě, pokud bude to nutné.
 2. Zkontrolujte zařízení, které je nabízené v místě plánovaného ubytování! Možná vám to umožní vyhnout se zbytečnému přenášení těžkých nebo prostorově náročných předmětů. Sáčky na přenos kosmetiky
 3. Použijte mini verzi produktů! Tato rada se týká převodu kosmetiky plné velikosti do menších nádob, jakož i použití miniaturních verzí různého vybavení během cesty (mini sušička, žehlička na vlasy, kartáč na vlasy, mini žehlička atd.)
 4. Vyberte si víceúčelovou kosmetiku (3v1, 2v1) a kosmetiku pro líčení v univerzálních barvách!
 5. Zkuste si na výlet vybrat takové oblečení, abyste mohli kombinovat jednotlivé sady a vytvářet tak nové varianty! Výběrem tlumeného oblečení v podobných nebo odpovídajících barvách získáte více oblečení. Zabraňte balení souprav oblečení, které si budete moci obléknout pouze jednou!

Balení oblečení do kufru – osvědčené způsoby na oblečení bez vytváření záhybů

Balení oblečení bez záhybů

Balení oblečení bez záhybů

Připravili jsme pro vás také několik tipů na balení oblečení. Používejte je a užijte si bezvadný vzhled během výletů!

 1. Použijte metodu balení k minimalizaci zmačkání oblečení během přepravy – naučte se převíjet místo skládat! Stojí za to zvládnout tuto dovednost a používat ji také doma a to nejen tehdy, když je čas sbalit kufr.
  Rolování oblečení je chrání před pomačkáním.

  Rolování oblečení je chrání před pomačkáním.

 2. Vyplňte celý kufr! Pokud je kufr naplněn pouze do poloviny, během přepravy se jeho obsah bude uvnitř pohybovat. Pokud nevyplníte celý kufr, vystavíte své oblečení zmačkání.
 3. Nebalte příliš věcí do kufru – válcování oděvů v rolích bude k ničemu, pokud začnete pěchovat jeho obsah nohou nebo sedět na něm, abyste mohli zavřít zip.
  10.Chytré balení kufru

  Chytré balení kufru

 4. Nepokládejte na oblečení těžké věci, protože ho zmačkají – položte těžší předměty na spodní část kufru, pouze na ně položte oblečení!
 5. Vyberte si oděv vyrobený z tkanin s menší tendencí k pomačkání!
 6. Pokud si absolutně chcete vzít své oblíbené lněné košile, přemýšlejte o koupi miniaturní žehličky nebo přenosného napařovače oděvů! Můžete také zkontrolovat, zda takové zařízení není na místě plánovaného ubytování.

Balení kufru – již víte, jak to udělat rychle a efektivně!

Už víte, jak rychle zabalit kufr na dovolenou nebo služební cestu. Vytvořte si svůj vlastní checklist, vyberte si perfektní sáčky-organizéry, sbalte se a začněte si užívat svou cestu!