Je něco špatného s věnováním pozornosti hezkým věcem a obdivováním krásy předmětů? Zjistěte, proč byste měli zpomalit a začít oslavovat svůj každodenní život!

Minimalistický přístup k životu podporovaný v posledních letech nás vybízí, abychom měli méně věcí. Tento trend však znamená, že někdy cítíme lítost nad radostí z toho, že jsme mimo pěkných věcí. To je velká chyba.

Za prvé – přiznejme si to – není nic špatného na tom, že chceme mít kolem sebe krásné předměty. Minimalistický přístup k životu nás povzbuzuje, abychom měli méně věcí, ale to nám nebrání v tom, abychom si je užívali – naopak, povzbuzuje nás, abychom se obklopili krásou a kvalitou. Proč?

Postarejte se o kvalitu a estetiku – vybírejte pouze opravdu pěkné věci!

Je prokázáno (a to i bez důkazů; musíte uznat, že jste si toho všimli doma), že obklopení se příjemnými věcmi má pozitivní vliv na naši náladu a tím i náš přístup k životu. Krása každodenních předmětů, které nás obklopují, může dokonce určit, jak vnímáme kvalitu našeho života. V žádném případě byste se však neměli stydět, že oceňujete kvalitu každodenních předmětů nebo krásu uměleckých děl. Je úžasné, že jste člověk citlivý na krásu. Nechte se stát estétem!

1.Stůl s ozdobnou lucernou a lněným sáčkem jako krytem květináče

1. Stůl s ozdobnou lucernou a lněným sáčkem jako krytem květináče

Oslava každodenního života

Nikdy byste neměli dovolit, aby se Váš život stal jen neustálým očekáváním vznešeného okamžiku. Nemůžete žít pouze od jedné vznešené události do druhé. Koneckonců, naše životy jsou především tím, co je mezi nimi. Pokuste se žít plně tady a teď! Naučte se oslavovat svůj každodenní život! Postarejte se o detaily a krásné prostředí každodenních činností!

2.Vytvořte si SPA v koupelně!

2. Vytvořte si SPA v koupelně!

Krása předmětů, které Vás obklopují každý den, Vám může zpříjemnit život. Naučte se tedy používat hezké věci každý den a užít si je! Přestaňte je odkládat pro zvláštní příležitosti, důležitý okamžik! Pochopte, že v první řadě jste důležití VY, důležité je Vaše „tady a teď“! Ať Vám nebude líto používat předměty, které Vám v těchto „běžných dnech“ přinášejí radost, protože je to jako byste odložili radost ze života na pozdější dobu a ponechali si ji pouze pro zvláštní události. Každá, i nejmenší, každodenní činnost, která je řádně oslavována, se může stát Vaší velkou událostí. Naučte se toho a začněte si užívat malých věcí! Řádně připravená koupel magicky očistí nejen Vaše tělo, ale i duši…

3.Koupelnové dekorace

3. Koupelnové dekorace

Čaj uvařený ve Vašem oblíbeném šálku vždy chutná lépe. Obklopeni krásnými předměty a vysoce kvalitním vybavením Vám určitě umožní plně oslavit každodenní život. Postarejte se tedy o krásné prostírání každý den, nejen o svátcích!

4.Keramický hrnek s čajem a džínový sáček na květináč

4. Keramický hrnek s čajem a džínový sáček na květináč

Místo kvantity zvolte kvalitu

Přebytek věcí může opravdu přemoci. Máte problémy s koncentrací a často se cítíte unavení? Zbavte se zbytečných pomůcek a drobností, které sbírají prach a kterých kvalita není nejlepší a opravdu se budete cítit osvobozeni. Při pobytu v minimalistickém interiéru budete odpočívat efektivněji. Vaše koncentrace se zlepší a konečně najdete mír a harmonii. Místo kvantity byste se měli zaměřit na kvalitu.

Když máme kolem sebe kvalitní produkty, můžeme užívat jejich použití. Hmotné předměty by se v našich životech neměly nikdy stát prioritou. Pokud však můžeme, měli bychom si dovolit koupit vybavení a dekorace, které máme rádi. Můžeme se obklopit krásou a kvalitou, aniž bychom narušili rozpočet. Musíme jen nakupovat moudře. Nejedná se o okamžitou výměnu všech domácích spotřebičů, doplňků a dekorací za nové. Možná se Vám líbí projekty DIY a dokážete dát nový život (a novou kvalitu) předmětům, které jste nikdy neměli rádi? Nebo možná od nuly vytvoříte ručně vyráběné ozdoby pro váš domov? Pokud Vám to děla radost, hledejte skutečné perly na bleším trhu nebo si jednou za čtvrtletí kupte jednu novou krásnou věc.

5.Kreativní dekorace pro domácnost - můžete udělat nějaké pěkné věci sami, např. sklenice na květiny nebo svíčky zdobené barvami.

5. Kreativní dekorace pro domácnost – můžete udělat nějaké pěkné věci sami, např. sklenice na květiny nebo svíčky zdobené barvami.

Postarejme se o podrobnosti každodenního života

Určitě máte doma nějaké pěkné věci, které uchováte v krabici pro zvláštní příležitosti… Zkuste používat každý den věci, které již máte a které se Vám líbí! Obklopte se krásnými předměty, aby Vám poskytl radost i samotny pohled na ně! Pomocí nich zkuste zpomalit, zastavit… Užijte si obklopení krásnými předměty!

Naučte se užívat si čerstvou vůni ručníků a povlečení vyjmutých ze zásuvky. Jemně se dotkněte látky a ciťte její jemnou vůni a příjemnou jemnost, ciťte texturu pod prsty! Oceňujte krásu věcí ve všech jejích dimenzích!

6.Levandulový vonný sáček dodá ručníkům krásnou vůni a poskytne ochranu před můrami.

6. Levandulový vonný sáček dodá ručníkům krásnou vůni a poskytne ochranu před můrami.