Chcete opravdu krásně zabalit dárek, ale nemůžete udělat pěknou mašli ze stuhy?

Nebo možná chcete ozdobit mašlí vázu nebo svícen? Bez ohledu na to, zda jste zvědaví, jak uvázat mašli na židli, nebo potřebujete ozdobnou mašli jako dárek, připravili jsme pro vás tohoto průvodce. Ukážeme vám, jak jednoduše vytvořit perfektní mašli, která bude vypadat jako z vánočního obchodu!

Dekorativní mašle z organzy zavázaná na zadní straně židle

Dekorativní mašle z organzy zavázaná na zadní straně židle

Vázaní mašle krok za krokem

Vázaní mašle krok za krokem

Co budete potřebovat, abyste vytvořili perfektní mašli ze stuhy?

Pokud chcete udělat opravdu krásnu mašli, nejprve připravte všechny materiály a doplňky potřebné k jeho vytvoření. Budete potřebovat:

Vázání mašlí se stuhami krok za krokem. Krok 1 - Nejprve připravte potřebné příslušenství

Vázání mašlí se stuhami krok za krokem. Krok 1 – Nejprve připravte potřebné příslušenství

  • stuha, provázek nebo proužek ozdobného materiálu, ze kterého vytvoříme mašli
  • nůžky pro zkrácení stuhy
  • předmět k ozdobě, například dárek zabalený v váček z dekorativního materiálu, kytici květin, židli
  • zapalovač nebo zápalky (užitečné k ochraně konců syntetické stuhy před roztřepením)

Jak uvázat dokonalou mašli – návod

Chcete-li uvázat klasickou, nejjednodušší mašli, musíte nejprve připravit předmět k ozdobě a potřebné příslušenství. Stuha nebo látka, ze které chcete udělat mašli, by měla být střihána nůžkami. Buďte s tím opatrní a udržujte zásoby materiálu. Pokud stužku nastřiháme příliš, nebude to možné vrátit spět! Pokud je stuha příliš krátká, nebude možné uvázat velkolepou mašli. Konce mašle, které se ukázaly být příliš dlouhé, lze po svázání bezpečně zkrátit na požadovanou délku.

Jak udělat mašli ze stuhy na organzovém sáčku - krok 2

Jak udělat mašli ze stuhy na organzovém sáčku – krok 2

Vázání mašle krok za krokem

K uvázání jednoduché mašle budeme potřebovat dlouhý kus stuhy. Přeložte pás stuhy na čtyři části, čímž získáte dvě smyčky.

Jak uvázat mašli ze stuhy - krok 3

Jak uvázat mašli ze stuhy – krok 3

Vázání mašle ze stuhy - krok 4

Vázání mašle ze stuhy – krok 4

Vázání mašle ze stuhy - krok 5

Vázání mašle ze stuhy – krok 5

Vytváření smyček při vázání mašle ze stuhy - krok 6

Vytváření smyček při vázání mašle ze stuhy – krok 6

Stuhové smyčky by měly být zkříženy na polovinu své délky – stále je držte. Tím vytvoříte otvor ve spodní části, mezi nimiž byste měli vložit jednu ze dvou smyček. Pomalu táhneme obě smyčky tak, že je nasměrujeme nahoru, vytváříme a formujeme naší mašli. Modelujte mašli, aby byla symetrická. Konce stuhy lze řezat diagonálně.

Křižování smyčky mašle ze stuhy - krok 7

Křižování smyčky mašle ze stuhy – krok 7

Křižování smyčky při vázání mašle ze stuhy - krok 8

Křižování smyčky při vázání mašle ze stuhy – krok 8

Vázání mašle ze stuhy - krok 9

Vázání mašle ze stuhy – krok 9

Mašle ze stuhy svázaná na organzovém sáčku - krok 10

Mašle ze stuhy svázaná na organzovém sáčku – krok 10

Naříznutí konců mašle ze stuhy - krok 11

Naříznutí konců mašle ze stuhy – krok 11

Jak chránit konce mašle ze stuhy před roztřepením?

Co dělat, když se konce syntetické stuhy při řezu roztřepí? Můžeme je roztavit přiblížením ke zdroji ohně (buďte opatrní a nedávejte stuhu přímo do plamene!). Vezměte si zápalky nebo zapalovač a opatrně zapalte konce mašle. Roztavené okraje mašle zabrání její roztřepení.

Nezapomeňte také opálit konce mašle ze stuhy. Tím se zabrání roztržení mašle - krok 12

Nezapomeňte také opálit konce mašle ze stuhy. Tím se zabrání roztržení mašle – krok 12

Jak pěkně zabalit dárek a ozdobit ho stuhou?

Dárkové balení může být opravdu snadné a zábavné. Vše, co musíte udělat, je naučit se a používat následující metodu. Objevte náš inspirativní nápad, jak pěkně zabalit dárek!

Plátěná taška svázaná ozdobnou mašlí ze stuhy s ozdobným přívěskem

Plátěná pytel svázaná ozdobnou mašlí ze stuhy s ozdobným přívěskem

Aby byl dárek, který předkládáme, skutečně originální a působivý, měl by být v krásnem balení. Představujeme vám elegantní látkové sáčky, které jsou v našem obchodě k dispozici v mnoha verzích (nabízíme sáčky z různých tkanin, v široké škále barev a mnoha formátech). Chcete-li do tohoto sáčku zabalit dárek, vložte do něho dárek zatáhnete stuhu anebo pásek (různé pytlíky mají různé typy provedení) a dárek připraven! Za účelem zvýšení efektu může být sáček svázán ozdobnou stuhou, s mašli a také může být ozdoben ozdobným přívěskem.

Dárky v organzové sáčku s ozdobnou stuhou

Dárky v organzové sáčku s ozdobnou stuhou

Jak udělat mašli z organzy?

Pokud již víte, jak udělat mašli ze stuhy, jistě si poradíte i se vytvořením mašle z organzy. Organza je lehký a průhledný materiál, který je díky svému vzhledu rád používán odborníky v dekoračním průmyslu. Mašle z organzy se používají nejen k ozdobení květinových kytic, ale také jako dekorace na židlích (například ve svatebním sále nebo kostele) nebo jako součásti scénických kostýmů. Tento materiál je charakteristický svým tkaným vzorem, který mu dodává určitou tuhost – díky němuž je organza docela pružným a plastickým materiálem a vytvořené dekorace si dlouhou dobu udržují svůj původní tvar.

Jak udělat mašli z organzy? Celý postup připomíná vázání obyčejné stuhy (viz výše). Před finálním utažením mašle je však vhodné pečlivě uspořádat jednotlivé části – organza je obvykle prodávána v poměrně širokých kusech a během jejího vázání se některý z nich může nevzhledně zkroutit. Pokud mašle splňuje naše očekávání, volné konce lze ustřihnout, aby ještě více zdůraznily její dekorační hodnotu.

Jak udělat mašli z tylu?

Tyl je jemný a průhledný materiál, jehož strukturou připomíná síťovinu. Podobně jako organza je často využíván k vytváření vkusných dekorací, avšak na rozdíl od ní je mnohem méně tuhý – při vázání obyčejné mašle může způsobovat problémy nezkušeným osobám. Jak tedy vytvořit tuto dekoraci z tylu? Stojí za to použít jehlu a nit! Tyl stačí postupně pokládat do tvaru mašle a místo toho, aby byl upevněn vázáním uzlíků, se přišívají další části k sobě uprostřed mašle. Odborníci často vytvářejí například dvě nebo tři takové mašle, které poté spojují šitím, aby dosáhli ještě spektakulárnějšího efektu.

Pokud se ptáte, jak udělat mašli z saténové stuhky nebo jiného lesklého, těžko ovladatelného materiálu, použijte metodu podobnou té pro tyl – jehlu a nit. Tímto způsobem dosáhnete nejen krásného a symetrického tvaru mašle, ale zvýšíte i její trvanlivost.

Už víte, jak uvázat jednoduchou a poutavou mašlu ze stuhy!

Už budete vědět, jak uvázat krásnou a jednoduchou stuhu – přečtěte si více o našich nápadech pro efektivní dárkové balení pomocí ozdobných sáčků! Chcete-li se seznámit s celou nabídkou těchto ozdobných sáčky, které nabízejí skvělé možnosti, navštivte náš obchod!