Den žen je svátek, který pomáhá ocenit všechny ženy – manželky, přítelkyně, sestry a matky. V tento den stojí za to si připomenout, že každá z nás si zaslouží obdiv a chvilku jen pro sebe. Nemusíte čekat, až vás partner obdaruje víkendovým výletem do lázní. Můžete si uspořádat den zaslouženého odpočinku doma a užít si chvíle relaxace a klidu. Domácí lázně ke Dni žen si můžete uspořádat sami, k čemuž vás vybízíme v následujícím textu.

Proč uspořádat domácí lázně?

Den plný relaxace a odpočinku je nejen formou luxusu, ale především investicí do vaší pohody a zdraví. Během této doby si můžete odpočinout od každodenních povinností a věnovat se sami sobě. Taková relaxace také pomáhá snižovat stres a zároveň zvyšuje hladinu vaší energie. Kromě toho můžete v domácích lázních pečovat o svou pleť a testovat různé kosmetické přípravky. Soustředění se na své potřeby v uvolněné atmosféře má pozitivní vliv na vaše duševní zdraví a emocionální rovnováhu, což zlepšuje vaše sebevědomí. Domácí lázně také šetří čas a peníze. Není třeba cestovat do luxusních lázní a efekt je srovnatelný. Den v domácích lázních vám umožní udržet harmonii mezi tělem a myslí a poskytne velkou dávku energie.

Vytvořte si v koupelně lázně!

Domácí lázně na den žen

Domácí lázně ke Dni žen! – zajistěte si tu správnou atmosféru!

Domácí lázně nabízejí skvělou příležitost k odpočinku a omlazení po dlouhém dni. Připravte se na ni vytvořením správné atmosféry a eliminací rušivých vlivů. Vyberte si klidné místo, například koupelnu nebo ložnici. Náladu navodíte hudbou, svíčkami a esenciálními oleji. Zařiďte si útulné posezení a mějte po ruce deku. Připravte si oblíbený nápoj a vypněte elektronická zařízení, abyste se mohli soustředit pouze na relaxaci.

Sada sáčků na domácí spa

Domácí lázně v koupelně

Aromaterapie – dokonalý způsob, jak se cítit dobře

Použijte esenciální oleje, jako je levandule, eukalyptus nebo citron, a naplňte místnost uklidňující vůní. Přidáním takového oleje do vany při koupeli si pomůžete vytvořit příjemnou atmosféru. Můžete si také připravit vonné sáčky ze sušených bylin a květin, které pomohou navodit zvláštní náladu. Takové látkové sáčky z organzy a lnu budou nejen krásně vonět, ale mohou se stát i výraznou dekorací vedle elegantních svícnů. Mírně tlumené světlo a uvolňující vůně vám pomohou relaxovat a zklidnit všechny vaše smysly.

relaxační esenciální oleje

Domácí relaxace s esenciálními oleji

Připravte si správnou kosmetiku a doplňky

S malým předstihem si připravte veškerou potřebnou kosmetiku a doplňky, které budou o vaši pleť pečovat. Určitě se vám bude hodit tělový peeling, který odstraní odumřelou kůži a pomůže připravit tělo na další procedury. Můžete také sáhnout po vhodných masážních přístrojích, které obvykle nemáte čas používat denně. Používejte také přírodní masážní oleje, například kokosový nebo mandlový. Připravte si relaxační koupel nohou, která zmírní únavu a zjemní pokožku. Můžete do ní přidat mořskou sůl nebo okvětní lístky, které uvolňují přírodní éterické oleje, zmírňují stres a zlepšují náladu. Po koupeli použijte krém na nohy, který pokožku hydratuje a zjemní. Pečujte také o své ruce a nehty. Připravte si misku s teplou vodou a přidejte do ní několik kapek esenciálního oleje. Poté si do ní namočte ruce a nehty. Můžete je také pilovat a leštit.

Sada pomůcek pro domácí lázně

Barevná sůl do koupele, květiny, svíčky a látkové pytlíky efektivně ozdobí koupelnu

Relaxační koupel pro zklidnění smyslů

Připravte si horkou koupel. Přidejte do koupele esenciální oleje, okvětní lístky, koupelovou sůl nebo šumivé kuličky. Dopřejte si čas na relaxaci v teplé vodě. Taková koupel vám pomůže uvolnit svaly a zlepšit náladu. Teplá voda pomáhá vašemu tělu uvolnit se. Dbejte na to, abyste měli v koupelně dostatečné osvětlení, a zhasněte všechna příliš jasná světla. Můžete si pustit hudbu nebo jiné relaxační zvuky přírody, například šumění vln nebo zpěv ptáků. Využijte tento čas k aplikaci masky na obličej nebo vlasy. Po koupeli použijte hydratační tělové mléko a pokračujte v relaxačních procedurách a rituálech.

Voňavá lázeňská sáček ke Dni žen

Romantické dekorace do koupelny

Jakou kosmetiku používat v domácích lázních?

V domácích lázních je vhodné sáhnout po přírodní kosmetice bez škodlivých chemických přísad. Květiny, jako je levandule, heřmánek nebo měsíček, mají uklidňující a antibakteriální účinky. Čerstvé okvětní lístky můžete uchovávat v lednici nebo v misce s vodou, zatímco sušené květy a bylinky můžete skladovat v látkových sáčcích ze lnu, bavlny nebo organzy. V domácích lázních můžete použít i mnoho dalších přírodních produktů, které mají pečující a vyživující vlastnosti. Jak si můžete připravit přírodní kosmetiku?

Přírodní tělové peelingy
Tělový peeling si můžete vyrobit sami. Stačí smíchat hnědý cukr s olivovým olejem nebo medem. Také káva je přírodní peeling, který zlepšuje vzhled pokožky a podporuje mikrocirkulaci. Zkombinujte jogurt s banánem nebo jahodami a vytvořte si přírodní čisticí a peelingovou masku. Pečujte také o své rty. Ideálním peelingem na rty, který odstraňuje odumřelou kůži a hydratuje, je cukr smíchaný s medem nebo kokosovým olejem.

Masky na obličej
Po peelingu byste měli pleť dobře vyživit a hydratovat. Pleťovou masku si můžete připravit sami smícháním medu s přírodním jogurtem nebo avokádem. Výborné vyživující vlastnosti má také banánová dužina. Výbornou protizánětlivou maskou je kombinace medu a skořice. Jogurt můžete také zkombinovat s trochou kurkumy, která má rozjasňující a protizánětlivé účinky. Maska z nastrouhané okurky zase pomůže hydratovat pokožku a snížit otoky. Na antioxidanty bohaté borůvky, maliny a ostružiny pomáhají v boji proti volným radikálům a pomáhají pečovat o zdravou pleť, zatímco maska z medu a vajec pleť zpevní a dodá jí lesk.

Oční zábaly
Když už relaxujete, vyplatí se věnovat trochu času svým očím. Můžete si přiložit obklad z plátků okurky nebo sáčků zeleného čaje namočených v teplé vodě, které před ošetřením zchlaďte v lednici. Tato procedura zmírňuje otoky a únavu očí. Co dalšího může pomoci unaveným očím? Aloe vera. Jednoduše vymačkejte gel z listu aloe vera a zchlaďte jej v lednici, poté jej jemně naneste na zavřená víčka. Aloe vera má zklidňující a hydratační účinky. Můžete také použít vatové tampony namočené v růžové vodě nebo heřmánkovém nálevu.

Domácí lázně DIY

Relaxace – domácí lázně pro ženy

Relaxace během procedur

Po nanesení pleťové masky si pohodlně lehněte a 10-15 minut relaxujte. Můžete poslouchat hudbu, číst si knihu nebo jen zavřít oči a lehnout si. Je velmi důležité, abyste se soustředili na příjemné zážitky a relaxaci. Díky tomu se budete cítit lépe a získáte energii. Je to také skvělý způsob, jak si odpočinout od každodenní rutiny a získat odstup.

Uspořádejte si alespoň jednou měsíčně domácí lázně ke Dni žen!

Vytvoření domácích lázní ke Dni žen může být příjemným a relaxačním zážitkem. Vyhraďte si dostatek času na relaxaci, vyhněte se spěchu a zajistěte, aby vás nerušili členové domácnosti ani telefony. Prožijte den podle svých představ a soustřeďte se pouze na sebe. Jednotlivé rituály by měly působit na všechny smysly. Nejdůležitější je však přizpůsobit procedury svým preferencím a potřebám. Je dobré si pravidelně naplánovat čas na takové chvíle relaxace a pečovat tak o svou pohodu a vzhled.