Dobrá organizace dětského pokoje může vést k situaci, kdy na tomto místě konečně bude skutečný pořádek. Objevte, jak chytře skladovat stavebnice a jiné dětské hračky.

Chcete vidět pořádek v celém dětském pokoji nebo alespoň na podlaze? Přesvědčte se sami, že nemusíte uklízet od úsvitu do soumraku! Objevte chytré nápady a vyberte si ideální řešení pro Vaši rodinu!

1.Chlapec vytáhne stavebnice z látkového sáčku.

1. Chlapec vytáhne stavebnice z látkového sáčku.

Skladování hraček v dětském pokoji

I velmi malé děti se mohou naučit dávat hračky zpět na místo. Aby k tomu mohlo dojít, musí mít hračky stálá místa… Poradíme Vám, jak uspořádat dětský prostor tak, aby se dítě mohlo samo (jen s malou pomocí rodiče) postarat o pořádek.

2.Dřevěné hračky pro děti

2. Dřevěné hračky pro děti

3.Materiálové sáčky jsou ideální pro skladování hraček a balení dárků pro děti.

3. Materiálové sáčky jsou ideální pro skladování hraček a balení dárků pro děti.

Organizace dětského pokoje

Jak uspořádat dětský pokoj?

Zbavte se přebytečných hraček!

Zbavení se nepoužívaných hraček je nejdůležitějším krokem při zavedení čistoty a pořádku.

 1. Vyhoďte rozbité, neúplné hračky!
 2. Prodejte nebo rozdejte hračky, z nichž Vaše dítě již vyrostlo!
 3. Nepoužívané, ale funkční hračky prodejte nebo dejte pro ostatní děti!
 4. Hračky, s nimiž si dítě nehraje, ale je pro ně obtížné se s nimi rozloučit a ty, které v současné době nejsou v sezóně (sáňky v létě, plážové hračky v zimě) a také hračky, pro které je dítě stále příliš malé,  schovejte na později!

Rozdělte pokoj na zóny!

Vyznačením zón v dětském pokoji bude udržování pořádku mnohem snazší. V pokoje by měly být vyznačeny tři základní zóny:

 • pro spaní a odpočívání,
 • pro učení (u batole koutek pro čtení a umělecké aktivity),
 • pro hraní.

Rozhodně stojí za to se s touto myšlenkou seznámit podrobněji. Určení samostatných zón přizpůsobených konkrétním činnostem a aktivitám přispěje ke zvýšení koncentrace dítěte a usnadní udržování pořádku. Budete překvapeni obrovskými výhodami těchto změn.

Organizace zóny pro hraní

V dětské zóně pro hraní stojí za to určit tematické dílčí zóny, tj. pro každou kategorii hraček určit konkrétní místo (dozvědět se více o nápadech pro skladovaní malých hraček). Když má každá hračka konkrétní místo, dítě se naučí bez velké námahy udržovat v pokoji pořádek.

4.Sáčky vyrobené z velurového materiálu jsou skvělé pro dekorativní skladování hraček.

4. Sáčky vyrobené z velurového materiálu jsou skvělé pro dekorativní skladování hraček.

Jak skladovat hračky? Pro tento účel by se měly hodit:

 • otevřené police,
 • regály s kontejnery,
 • uzavřené boxy,
5.Holčička si hraje se stavebnicemi.

5. Holčička si hraje se stavebnicemi.

 • zásuvky pod postelí,
 • podložky na hračky,
 • sáčky na hračky.
6.Dřevěné stavebnice a koleje v lněných sáčcích

6. Dřevěné stavebnice a koleje v lněných sáčcích

Skladování stavebnic – nápady

Každý, kdo alespoň jednou šlápl bosými nohama na díl ze stavebnice Lego, ví, jak je důležité udržovat pořádek. Chcete zkrotit sbírku svého dítěte?

Objevte naše nápady na skladování stavebnic!

 1. Za prvé… police a regály – složené sady stavebnic by měly být umístěny na otevřených policích. Díky volnému přístupu k hračkám si s nimi bude dítě pravděpodobněji hrát. Mimochodem, barevné budovy budou skvělou výzdobou dětského pokoje.
 2. Kontejnery – zásobu nepoužitých stavebnic uchovávejte v průhledných nádobách; stojí za to je rozdělit do kategorií (můžete je rozdělit do sad nebo rozdělit například následujícím způsobem: běžné stavební bloky, prvky vozidel, doplňky, figurky, stavební dlaždice), ale někteří je raději dělí podle barev! Doporučujeme tedy vyzkoušet různá řešení.
 3. Uvnitř kontejnerů lze stavebnice rozdělit do přesnějších podkategorií. Stačí je dát do sáčků. Dobře se budou hodit sáčky z organzy – jsou poloprůhledné, díky čemuž je jejich obsah dobře viditelný.
 4. Sáček typu podložka je pohodlným řešením. Při hraní slouží dítěti jako pohodlný koberec, po dokončení hry se stavebnicemi stačí utáhnout šňůrky a balíček se stavebnicemi  prostě přesunout na správné místo.
 5. Látkovy sáček na stavebnice – pro skladováni dětských stavebnic se dobře budou hodit jutové sáčky, lněné nebo bavlněné sáčky. Šňůrka v stahovacím sáčku brání rozptylování stavebnic a také usnadňuje přenášení. Tyto víceúčelové sáčky lze také použít jako elegantní obal na umělecká díla a dětské suvenýry.
7.Ozdobný sáček do dětského pokoje na stavebnice Lego Duplo

7. Ozdobný sáček do dětského pokoje na stavebnice Lego Duplo